XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2012 R.

1. Dzisiaj w całej Polsce, także i w naszej parafii przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na pomoc chrześcijanom prześladowanym; w tym roku zbierane są ofiary dla chrześcijan w Egipcie.

2. W najbliższy wtorek 13 listopada zapraszamy parafian na katechezę dla dorosłych w sali konferencyjnej o godz. 19.00. Temat katechezy brzmi: Czy na początku był jeden człowiek.

3. W najbliższą sobotę 17 listopada przypada na naszą parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 będzie w kaplicy wystawienie Pana Jezusa i trwać będzie do 17.45. Zachęcamy parafian, aby przynajmniej na kilka minut przyjść na modlitwę.

4. W biurze parafialnym lub zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Warszawy w sobotę 24 września. Przy wyjściu z kościoła można swoim imieniem i nazwiskiem osobiście złożyć podpis pod prośbą o przekazanie relikwii błogosławionego Jerzego Popiełuszki do naszej parafii.

5. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym lub zakrystii; będą czytane od pierwszej niedzieli adwentu.

6. We wtorek 13 listopada o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi odbędzie się koncert symfoniczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystąpi światowej sławy polski pianista Janusz Olejniczak z towarzyszeniem Inowrocławskiej Orkiestry Symfonicznej Pro Arte i chóru Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

7. Ks. Kan Paweł Kowalski zaprasza kolejarzy do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę 18 listopada. Zapisy w parafii Chrystusa Miłosiernego.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjno – renowacyjne naszej parafii, zwłaszcza związane z kupnem pieca gazowego i założeniem instalacji grzewczej w dolnych pomieszczeniach kościoła. Wszystkich wspierających finansowo naszą parafię z wdzięcznością polecamy Panu Bogu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. .

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej: Bronisławę Laskowską, Mariannę Gallant, Marię Zglinicką, Marię Szyper i Agnieszkę Mont. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.