UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 25.11.2012 R.

1. Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończymy rok kościelny i liturgiczny. Za tydzień rozpoczniemy adwent – czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, także czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00; roraty dla dzieci w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 18.00; gimnazjaliści obowiązkowo przychodzą na roraty w środy o godz. 18.00. Bardzo prosimy rodziców pomóżcie swoim dzieciom zrobić lampiony roratnie – na koniec rorat będzie konkurs na najpiękniejszy, samodzielnie wykonany lampion adwentowy.

2. Pięknym zwyczajem jest praktyka postanowień adwentowych. Niewątpliwie w czasie adwentu więcej powinno być w naszym życiu modlitwy i uczynków miłości. Od przyszłej niedzieli 2 grudnia do soboty 22 grudnia w kaplicy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 6.00 do 7.00. Zachęcamy, aby przyjść, chociaż na kilka minut, by adorować Pana Jezusa.

3. Tradycyjnie w czasie adwentu, pod krzyżem w kościele można składać artykuły spożywcze i chemiczne oraz zabawki oraz używaną, ale będącą w dobrym stanie odzież. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych.

4. Pierwsza sobota miesiąca przypada 1 grudnia. Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie opłatków; opłatki i świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom będzie można nabywać po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nie w każdej rodzinie będzie poświęcony opłatek i dar serca w postaci świecy.

6. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym lub zakrystii; będą czytane od przyszłej niedzieli przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30 i 12.30.

7. W najbliższą sobotę w parafii Św. Jadwigi rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie

8. Zamówiliśmy nowe figurki do szopki betlejemskiej za kwotę 2,5 tys. złotych. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary na nową szopkę do naszego kościoła – zachęcamy do ofiarności na ten cel. 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie z naszej rodziny parafialnej: Kornela Krzyżanowskiego, Sylwestra Wojciechowskiego, Rozalię Pniewską, Danutę Ciechanowską, Zdzisława Błażejewskiego i Krystynę Kowalską. Wszystkich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.