XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28.10.2012 R.

1. Ostatnie dni października – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00. Dzieci mają ostatnie nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 17.00.

2. W wieczór poprzedzający Uroczystość Wszystkich Świętych zaprasza się mieszkańców Inowrocławia na wieczór modlitewny Ze Świętymi do Jezusa. Rozpocznie się on w kościele św. Mikołaja o godz. 20.00 nieszporami, następnie będzie prezentacja relikwii i procesja na inowrocławski rynek. Po modlitwie procesja do kościoła św. Krzyża na wspólną Eucharystie.

3. 1 listopada obchodzimy w kościele uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia uświadamiamy sobie, także stając nad mogiłami naszych najbliższych, powszechne powołanie do świętości. Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12,30 i 18.00; nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 16.00.

4. 2 listopada obchodzimy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych; tego dnia modlimy się za zmarłych przebywających w czyśćcu. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Procesja za zmarłych wewnątrz kościoła będzie po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00. Zachęcamy, aby tego dnia Msze św. ofiarować za zmarłych.

5. W sobotę 3 listopada, także w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na nabożeństwo wymienianek za zmarłych o godz. 17.30 sprawowane w kościele, po nabożeństwie będzie Msza św. Przypominamy, że w biurze parafialnym lub zakrystii można składać napisane na kartkach nazwiska zmarłych, które w tych dniach będą czytane w połączeniu z modlitwa różańcową. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych; zamawiajmy za zmarłych Msze św.; włączmy się także w nabożeństwo wymienianek; we wspólnocie Kościoła polecajmy tych, którzy nas „wyprzedzili” w drodze do Ojca.

6. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych pod następującymi warunkami: przyjecie w danym dniu Komunii św., modlitwa za zmarłych oraz pobożne nawiedzenie cmentarza.

7. Pierwszy piątek miesiąca przypada 2 listopada w Dzień Zaduszny. Sakrament pokuty i pojednania będzie od godz. 16.45.

8. Pierwsza sobota miesiąca przypada 3 listopada. Kapłani odwiedzą swoich chorych począwszy od godz. 8.00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także miesięcznik dla młodzieży Miłujcie się. Wydaliśmy kolejny numer naszej gazety Parafialnej Płomień Ducha; można ja nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 2.50.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Łucjana Przybysz, Marie Graffon – Lemańską, Florentynę Głodek i Helenę Kwiatkowską. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.