XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2012 R.

1. W miniony czwartek rozpoczęliśmy w całym kościele, także i w naszej parafii Rok Wiary. Gorąco dziękujemy tym, z którymi mogliśmy zainaugurować to ważne wydarzenie w kościele, dziękujemy modlącym się podczas nocnej adoracji oraz uczestniczącym w nabożeństwie fatimskim.

2. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy XII Dzień Papieski pod hasłem Papież rodziny. We wszystkich parafian zbierane są dzisiaj ofiary na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży, których często nie stać na dalszą edukację. Także i w naszej parafii przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel – zachęcamy do ofiarności.

3. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, ze różaniec dla dorosłych jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 . Wszystkie dzieci chodzące do przedszkola jak i do szkoły podstawowej mają różaniec we wtorek i czwartek o godz. 17.00; gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą i uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w czwartki o godz. 18.00.

4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za zmarłych; po Eucharystii odmówimy różaniec za zmarłych.

5. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane z modlitwą różańcową od 3 do 7 listopada.

6. Katecheza przedmałżeńska dla uczniów I i II klas ponadgimnazjalnych będzie w najbliższą środę po nabożeństwie różańcowym. Papież Benedykt XVI zaprosił młodzież do Rzymu na niedzielę palmową. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd młodych na spotkanie i modlitwę z papieżem. Szczegóły i zapisy u Ks. Huberta.

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone będą na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii zwłaszcza związane ze spłatą zadłużeń wynikających z założenia instalacji grzewczych i zakup pieca gazowego. Dziękujemy za każdą ofiarę, a darczyńców polecamy w modlitwie Panu Bogu.

8. Organizujemy wyjazd do opery bydgoskiej na operę Pucciniego Cyganeria 8 listopada. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także Mały Katolicki Przewodnik dla dzieci.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Sabinę Stefańską i Jana Andrzejewskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.