XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.10.2012 R.

1. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych. Przypominamy, ze różaniec dla dorosłych jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 . Wszystkie dzieci chodzące do przedszkola jak i do szkoły podstawowej mają różaniec we wtorek i czwartek o godz. 17.00; gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą i uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w czwartki o godz. 18.00.

2. W każdy drugi wtorek miesiąca zapraszamy parafian oraz mieszkańców Inowrocławia na katechezy dla dorosłych. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej będzie katecheza na temat: Jak powstał świat?; wszystkich dorosłych zapraszamy.

3. 11 października rozpoczyna się w całym kościele ROK WIARY. Z tego tytułu w naszej parafii organizujemy tzw. triduum na rozpoczęcie tego roku.

  • W czwartek 11 października zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której uroczyście zostaną wniesione na Eucharystię: Pismo św., Dokumenty Soboru Watykańskiego oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Od godz. 20.00 do 21.00 zachęcamy wszystkich parafian, aby w oknie swojego domu czy mieszkania zapalili świecę bądź jakikolwiek znicz na znak rozpoczęcia przez daną rodzinę Roku Wiary. 
  • W piątek 12 września zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00, po której wspólnota Odnowy w Duchu Świętym poprowadzi modlitwę o uzdrowienie. Od godz. 20.00 do 7 rano dnia następnego będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone listy – bardzo prosimy parafian o wpisywanie swoich nazwisk na poszczególne godziny adoracyjne.
  • W sobotę 13 października zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 a po niej na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie: po Eucharystii pójdziemy w procesji różańcowej ulicami naszego osiedla – prosimy na to nabożeństwo przynieść świece. 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za zmarłych; po Eucharystii odmówimy różaniec za zmarłych.

5. Dzisiaj o godz. 17.00 w sali konferencyjnej odbędzie się comiesięczne zebranie wspólnot Żywego Różańca oraz adoratorek Serca Pana Jezusa.

6. W sobotę 13 października organizowana jest pielgrzymka młodzieży do Markowic – szczegóły i zapisy u Ks. Huberta.

7. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane z modlitwą różańcową od 3 do 7 listopada. 8. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii. Założyliśmy instalacje grzewczą w większości pomieszczeń pod kościołem; zakupiliśmy także piec gazowy. Całość wykonanych prac, z zakupem grzejników i pieca to kwota około 80 tys. złotych – na dzień dzisiejszy mamy dług około 70 tys. złotych. Dziękujemy za każdą ofiarę, a darczyńców polecamy w modlitwie Panu Bogu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także Mały Katolicki Przewodnik dla dzieci.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Mariana Gaszaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.