XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.09.2012 R.

1. Miesiąc październik jest miesiącem różańca. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Wszystkie dzieci chodzące do przedszkola jak i do szkoły podstawowej mają różaniec we wtorek i czwartek o godz. 17.00 w kościele; gimnazjaliści wszystkich klas prowadzą i uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w czwartki o godz. 18.00. Dzieci na różańcu będą otrzymywać kolorowe obrazki, które należy wklejać na specjalną planszę. Dołóżmy starań, aby jak najczęściej modlić się wspólnie w tym miesiącu odmawiając różaniec.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca – skorzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania i przyjmijmy w tych dniach Komunię św. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, spowiedź dla gimnazjalistów i dorosłych w piątek od godz. 17.00 do 18.00; o godz. 18.00 Msza św., po której wystawienie Najświętszego Sakramentu, oraz Litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za zmarłych współmałżonków; imiona i nazwiska zmarłych, wyraźnie napisane, można złożyć przed Mszą św., po Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.

4. Pierwsza sobota miesiąca przypada 6 września. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tego dnia począwszy od godz. 8.00.

5. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Z tego tytułu na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom pierwszokomunijnym zostaną poświęcone różańce.

6. Comiesięczne zebranie członków Żywego Różańca, także adoratorek Serca Pana Jezusa będzie w przyszłą niedzielę 7 października o godz. 17.00 w sali konferencyjnej.

7. 14 października Kościół w Polsce przeżywać będzie XII Dzień Papieski pod hasłem „Papież Rodziny”. W sobotę 13 października organizowana jest pielgrzymka młodzieży do Markowic. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce – szczegóły i zapisy u Ks. Huberta.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Z wielką radością oddajemy do rąk parafian i gości kolejny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha; będzie można ją nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 2,50.

9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Małgorzatę Włodarczyk. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.