XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21.10.2012 R.

1. Dzisiejsza niedziela będąca Światowym Dniem Misyjnym rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach starajmy się pamiętać o tych wszystkich, którzy podejmują trud głoszenia Ewangelii tym, którzy Chrystusa jeszcze nie znają a także budźmy w sobie świadomość misyjną, bo przecież misjonarzem ma być każdy z nas. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych można zaopatrzyć się w kalendarze misyjne w cenie 5 złotych. Dochód uzyskany ze sprzedaży kalendarzy jest przeznaczony na cele misyjne.

2. Ponad połowa miesiąca października jest już za nami – czy przynajmniej jeden raz byłem na nabożeństwie różańcowym. Przypominamy, ze różaniec w naszej parafii odmawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00; dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 17.00, zas gimnazjaliści prowadzą modlitwę różańcową w czwartek o godz. 18.00.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. za zmarłych; po Eucharystii odmówimy różaniec za zmarłych.

4. W biurze parafialnym lub zakrystii można składać wymieniani jednorazowe za zmarłych, które będą czytane z modlitwą różańcową od 3 do 7 listopada. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych, każda rodzina ma zmarłych za których winna się modlić. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki do wypisania zmarłych na wymieniani jednorazowe. W biurze parafialnym można zamawiać Msze św. na przyszły rok kalendarzowy.

5. W poniedziałek 22 października kandydaci do sakramentu bierzmowania będą mieli swoje spotkania. Klasy II gimnazjalne o godz. 17.00, klasy III gimnazjalne i starsza młodzież po nabożeństwie różańcowym. Lista kandydatów do bierzmowania na rok 2013 zostanie zamknięta na tym spotkaniu. Katecheza przedmałżeńska dl uczniów III klas ponadgimnazjalnych będzie w najbliższą środę po modlitwie różańcowej.

6. Spotkanie młodych chcących uczestniczyć w Europejskim Spotkaniu Młodych w Rzymie na przełomie roku będzie w parafii Św. Jadwigi w piątek 26 października o godz. 19.30.

7. Osoby zapisane na wyjazd do opery bydgoskiej proszone są o dokonanie przedpłaty

8. W ramach Dni Papieskich, w środę, 24 października o godzinie 11.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa ks. prałat Leszek Kaczmarek wygłosi prelekcję „Błogosławiony Jan Paweł II nieustannie mówiący do nas”. W piątek, 26 października o godzinie 19.00 w Bazylice Mniejszej Imienia NMP odbędzie się koncert z okazji 10-lecia Zespołu Wokalnego “Pro Arte”.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także Mały Katolicki Przewodnik dla dzieci.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.