XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2012 R.

1. Każda wspólnota parafialna ma obowiązek modlitwy i troski o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Witamy w naszej parafii siostry dominikanki z Mielżyna, które prowadzą dom dla ludzi upośledzonych. Dziękujemy za dzisiejszą obecność sióstr, oraz za świadectwo powołania i miłosierdzia jakie okazujecie ludziom, często zepchniętym na margines życia poprzez swoje cierpienie i kalectwo. Przy wyjściu z kościoła ofiarą będzie można wspomóc siostry dominikanki i prowadzony przez nie dom dla chorych w Mielżynie.

2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych, po Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.

3. Zebranie Rady Parafialnej będzie w najbliższy poniedziałek 24 września o godz. 19.00 na plebani.

4. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dzisiaj przy kościele będziemy mogli oddać krew w specjalnym autobusie od godz. 10.00 do 13.00.

5. W każdy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 odbywają się spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy na te spotkania tych, którzy pragną doświadczyć modlitwy charyzmatycznej.

6. W sobotę 29 września o godz. 7.30 zapraszamy na modlitwę wszystkie osoby modlące się brewiarzem – wspólnie odmówimy jutrznię.

7. W niedziele 30 września o godz. 19.30 w kościele św. Jadwigi będzie można zobaczyć przedstawienie pt. Koronacja Władysława Łokietka. Wstęp wolny.

8. Centrum edukacji Strumień przy bazylice Imienia NMP zaprasza na drzwi otwarte w najbliższy czwartek 27 września od godz. 16.00 do 18.00 w budynku szkoły.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. W przyszłą niedzielę ukaże się kolejny numer naszej gazety parafialnej: Płomień Ducha.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Zofię Lewandowską. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.