XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2012R.

1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. Zbiorową za zmarłych, po Eucharystii odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych.

2. Informujemy parafian, że już od zeszłego tygodnia wszystkie Msze św. Pogrzebowe będą sprawowane w kościele. Parafialne biuro Caritas czynne będzie w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 począwszy od 17 września.

3. Nowo powstała parafia błogosławionego Jana Pawła II zwróciła się do naszej parafii o pomoc w budowie kościoła. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć pamiątkowy długopis z napisem „Dar dla Jana Pawła II” w cenie 5 złotych jako cegiełkę na budowę tej świątyni w Bydgoszczy.

4. Błogosławiony Jan Paweł II w jednym ze swoich przemówień pisał: „Przetaczanie krwi, nie jest zabiegiem podobnym do innych zabiegów. Nie wolno oddzielać go od aktu dawcy, aktu będącego darem z samego siebie; od miłości, która daje życie…” Kochani, wiemy dobrze, że czas wakacji i okres zaraz po nich, to bardzo trudny czas dla polskiego Krwiodawstwa. Dlatego zwracamy się do honorowych dawców krwi, ale nie tylko, o ofiarowanie cząstki siebie drugiemu człowiekowi. Taką możliwość będziemy mieli już w przyszłą niedzielę 23 września. Od godziny 10.00 do 13.30 będzie przed kościołem podstawiony autokar do poboru krwi. Bardzo prosimy o otwartość na tak wielki dar jakim jest ludzkie życie.

5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkania 24 września (poniedziałek). Klasy II gimnazjalne o godz. 17.00. Klasy III Gimnazjalne i starsza młodzież o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. 7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Teresę Malczyk i Stanisławę Dziubich. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.