XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.09.2012 R.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania; zacznijmy nowy rok szkolny od przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Św. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00; spowiedź dla młodzieży w piątek od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa z aktem oddania. Dzieci i młodzież gimnazjalna przy spowiedzi otrzyma kartki pierwszych piątków miesiąca – przypominamy, że pierwsze piątki miesiąca o tyle mają sens, o ile w tym dniu przyjmujemy Pana Jezusa w Komunii Św. Zachęcamy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci regularnie uczestniczyły w życiu sakramentalnym.

2. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli jest celebrowana Msza św. o godz. 16.00 w kaplicy; biuro parafialne czynne jest także w sobotę od godz. 11.00 do 12.00.

3. Od jutra dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny; od jutra rozpoczyna także swoją działalność przedszkole Duszek istniejące przy naszej parafii. Życzymy dzieciom i młodzieży radości w zdobywaniu bożej i ludzkiej mądrości, zaś nauczycielom i wychowawcom owoców w przekazywaniu wiedzy i błogosławieństwa na cały rok szkolny.

4. W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. za zmarłych współmałżonków.

5. W sobotę 8 września obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych – Narodzenie Matki Bożej, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze św. tego dnia o godz. 7.00 i 8.00 sprawowane w kościele.

6. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci klas drugich przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Św.

7. Comiesięczne zebranie członków Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich będzie za tydzień, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8.00.

8. Tworzymy w parafii Parafialny Klub Sportowy. Chętne osoby pragnące współtworzyć ten klub zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek 6 września o godz. 18.30 do sali konferencyjnej.

9. W przyszłą niedziele, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i pamiętamy o nich w modlitwie.

10. Od 16 września w parafii Zwiastowania NMP rozpocznie się Kurs Przedmałżeński dla tych, którzy w najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński a nie posiadają takiego przygotowania. Spotkania odbywać się będą o godz.: 16:00 w salce pod zakrystią.

11. Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na wykład ks. Macieja Lisieckiego pt. „Co zdarzyło się podczas Soboru Watykańskiego II”. Wykład odbędzie w dniu 4 września br. (wtorek) o godz. 17.00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego 20 i będzie poprzedzony Mszą św. o godz. 16.30 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej. 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Jerzego Sobierajskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.