XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.08.2012 R.

1.     W dniu dzisiejszym na Jasną Górę wchodzą piesze pielgrzymki promieniste z naszej archidiecezji, zaś w dniu jutrzejszym grupy kolorowe; w tym grupa czerwono – żółta, z naszej parafii, której przewodnikiem jest ks. Hubert. W modlitwie pamiętamy o pieszych pielgrzymach. Jutro o godz. 6.00 sprzed kościoła udajemy się autokarami na powitanie pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze, zaś następnego dnia udamy się do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu – mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Przypominamy, że jutro 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego – parafian zapraszamy na Msze św. sprawowane o godz. 8.00 i 18.00.

 

2.     Pamiętajmy w czasie wakacji o Mszy św. w niedziele i święta; zapraszamy na Eucharystię także w dni powszednie, szczególnie w środy w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3.     Ks. Bogusław odwiedzi swoich chorych w najbliższą sobotę 11 sierpnia o godz. 8.00.

 

4.     Z wielką radością gościmy w naszej parafii, po raz kolejny, zespół Przemienienie z Katowic, który muzyką i śpiewem ubogaca sprawowane Msze św. Dziękujemy założycielowi i dyrektorowi zespołu Wiesławowi Świderskiemu, także tym oddanym młodym ludziom, że na trasie koncertowej co roku wpisują naszą parafię Świętego Ducha. Zapraszamy dzisiaj wszystkich parafian i gości na koncert w wykonaniu zespołu Przemienienie o godz. 18.45. Poprzez muzykę i radosne śpiewanie wspólnie wychwalajmy naszego Pana.

 

5.     Trwają zapisy dzieci do przedszkola. Przypominamy, że dzieci można zapisać w godzinach pracy biura parafialnego.

 

6.     Comiesięczne zebranie członków Żywego Różańca, także Stowarzyszenia Wspierania powołań Kapłańskich będzie w przyszłą niedzielę 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.00.

 

7.     Także w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele inwestycyjno – remontowe naszej parafii. Wszystkich składającym ofiary bardzo dziękujemy

 

8.     Ci, którzy zapisali się na wyjazd nad morze od 27 do 30 sierpnia proszeni są o dokonanie przedpłaty. Spotkanie zapisanych osób na pielgrzymkę do Włoch z przedstawicielami biura podróży będzie w poniedziałek 13 sierpnia po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00

 

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.

 

10.           W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Bogdana Anczaka. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

                                                            Ks. Dr Grzegorz Iwiński