XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12.08.2012 R.

 

 

1.     W dniu jutrzejszym, 13 sierpnia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę św. sprawowaną o godz. 20.00, po której wyjdziemy z procesją różańcową i niesioną figurą Matki Bożej Fatimskiej na ulice naszego osiedla. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 tylko o 20.00; prosimy zabrać ze sobą świece.

 

2.     W najbliższą środę obchodzimy w kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tradycji zwaną Matki Bożej Zielnej. Zapraszamy na Msze św., które celebrowane będą w kościele tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00, po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

 

3.     Pamiętajmy w czasie wakacji o Mszy św. w niedziele i święta; zapraszamy na Eucharystię także w dni powszednie.

 

4.     W kościele św. Mikołaja w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie spotkanie wszystkich zainteresowanych Franciszkańskim Zakonem Świeckich.

 

5.     Trwają zapisy dzieci do przedszkola. Przypominamy, że dzieci można zapisać w godzinach pracy biura parafialnego.

 

6.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele remontowo – inwestycyjne naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać i pamiętamy o darczyńcach w modlitwie. 

 

7.     Mamy jeszcze wolne miejsca na wyjazd nad morze, na zakończenie wakacji, od 27 do 30 sierpnia – zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii. Spotkanie zapisanych osób na pielgrzymkę do Włoch z przedstawicielami biura podróży będzie w poniedziałek 13 sierpnia o godz. 18.30 w sali konferencyjnej. 

 

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. 

 

9.     W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Bożenę Słowińską, Teresę Wiśniewska, Jana Elminowskiego i Jana Rudniciego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.     

                    

                                                               Ks. Dr Grzegorz Iwiński