XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8.07.2012 R.

1. W najbliższy piątek 13 lipca zapraszamy na Mszę św. oraz modlitwę różańcową z Matką Bożą Fatimską. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 18.00 tylko o godz. 20.00, po której wyruszymy w procesji fatimskiej ulicami naszego osiedla – prosimy na to nabożeństwo przynieść świece.

2. Zachęcamy do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, do grupy czerwono – żółtej, która wyrusza z naszej parafii. Chętne osoby mogą się zapisać u ks. Huberta lub w biurze parafialnym. Organizujemy także dwudniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Lichenia 6 i 7 sierpnia – zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

3. Trwają zapisy dzieci do przedszkola. Przypominamy, że dzieci można zapisać w godzinach pracy biura parafialnego.

4. Wyjazd zapisanych dzieci i młodzieży nad morze będzie w sobotę 14 lipca o godz. 6.00 sprzed kościoła, mamy jeszcze kilka miejsc wolnych.

5. W sobotę i niedziele 14 i 15 lipca organizowana jest w Mogilnie konferencja ze świadectwami mistyczki z Damaszku Myrny Nazzour z modlitwą o uzdrowienie, którą jako charyzmat otrzymała podczas objawień maryjnych. Szczegółowe informacje oraz artykuł o tej mistyczce podane są w najnowszym numerze Przewodnika Katolickiego.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii. W tym tygodniu dokonaliśmy konserwacji i malowania wszystkich drzwi prowadzących do kościoła i biura parafialnego. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tych pracach oraz wszystkim darczyńcom.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, wydaliśmy także nowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha, którą będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła w cenie 3 złote.

8. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Teresę Kieszkowską, Jolentę Pawlicką i Zbigniewa Wajs. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.