XI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.06.2012 R.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy obchody oktawy Bożego Ciała także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy w tych uczestniczyli w Mszach św. i procesjach. W szczególny sposób dziękujemy budującym ołtarze na zakończenie oktawy, panom prowadzącym kapłanów, wspólnotom duszpasterskim istniejącym w parafii, niosącym sztandary, służbie liturgicznej: ministrantom i lektorom oraz dziewczynkom sypiącym kwiatki. Niech Chrystus obecny w sakramencie Eucharystii nieustannie ożywia i jednoczy naszą wspólnotę parafialną.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które sprawowane są codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

3. Zapraszamy dorosłych na ostatnią przed wakacjami katechezę dla dorosłych we wtorek 19 czerwca o godz. 19.00 do sali konferencyjnej.

4. Adoratorki Serca Pana Jezusa zapraszają na spotkanie w piątek 22 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 chętnych, którzy chcieliby włączyć się w tę wspólnotę modlitewną. Podczas spotkania zostanie wyświetlony film o cudach eucharystycznych. Wszystkich chętnych zapraszamy.

5. W poniedziałek 18 czerwca po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne uczestników wyjazdu młodzieży śladami Ojca świętego do Bawarii i Austrii. Będzie to okazja do przekazania wszystkich niezbędnych informacji i uzupełnienia wpłat. Bliższe informacje u Ks. Huberta.

6. W piątek 22 czerwca po wieczornej Mszy św. w kaplicy będzie spotkanie wszystkich osób, które chcą się zaangażować w przygotowanie tegorocznej pielgrzymki grupy czerwono – żółtej. Prosimy o obecność muzyków, porządkowych i innych służb. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczniemy w przyszłą niedzielę.

7. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza do udziału w Dniu Skupienia w sobotę 23 czerwca w Markowicach.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także Mały Katolicki Przewodnik dla dzieci. 9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Bogdana Kutznera. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.