X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2012 R.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III dziękować będą Panu Bogu za I rocznicę przyjęcia Komunii Św.

2. Trwamy w oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. celebrowane o godz. 18.00 w kościele, po których odbywa się procesja eucharystyczna na zewnątrz kościoła, w środę procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o godz. 20.00. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Prosimy parafian o zrobienie ołtarzy eucharystycznych. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Jagiellońską, Jagiełły, Marulewską, Lipową i Ziarniaka. Po powrocie do kościoła zaśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem oraz poświęcenie wianków.

3. W najbliższy piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa- patronalne święto adoratorek Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. o godz. 18.00, po której będzie procesja eucharystyczna do ołtarza Serca Pana Jezusa – tam odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii i każdego osobiście Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

4. W środę 13 czerwca modlimy się razem z Matką Bożą Fatimską. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00; zapraszamy na Eucharystię o godz. 20.00, po której pójdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego osiedla – prosimy zabrać ze sobą świece.

5. Ze względu na oktawę Bożego Ciała nie będzie katechezy dla dorosłych w najbliższy wtorek; na tę katechezę, ostatnią przed wakacjami, zapraszamy we wtorek za tydzień 19 czerwca o godz. 19.00 w sali konferencyjnej.

6. Wyjazd emerytów i rencistów nad morze będzie w poniedziałek 11 czerwca o godz. 6.00 sprzed kościoła. Wyjeżdżającym życzymy miłego wypoczynku.

7. Tylko do końca tego tygodnia zapisane osoby na wyjazdy lipcowe do Karpacza i do Drzwirzyna proszone są o dokonanie przedpłaty.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na spłatę naszych zadłużeń. Na dzień dzisiejszy pozostał nam dług w wysokości 12 tysięcy złotych, który musimy uiścić firmie zakładającej schody prowadzące do naszego kościoła. Cieszymy się, że z pomocą bożą i ludzką kończymy finansowanie schodów prowadzących do naszego kościoła i zakrystii. Bóg zapłać wszystkim składającym ofiary na ten cel. Rozpoczęliśmy także prace związane z zakładaniem instalacji grzewczych w pomieszczeniach pod kościołem. Niech Dobry Bóg błogosławi nam w tych pracach.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także Mały Katolicki Przewodnik dla dzieci.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Mariannę Garnyś i Tadeusza Przybysz. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.