UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 3.06.2012 R.

1. W ubiegłą niedziele przeżywaliśmy uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego połączoną z festynem rodzinnym. Dziękujemy wszystkim, którzy modlili się o wylanie darów Ducha Świętego w wigilię uroczystości Zesłania, także tym, którzy uczestniczyli w Mszy św. odpustowej. Składamy Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy pomogli zorganizować parafialny festyn, szczególnie darczyńcom, którzy finansowo lub w jakikolwiek inny sposób pomogli w przeprowadzeniu loterii fantowej, także parafiankom, które upiekły ciasto. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc.

2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, także jest to Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na dzieło świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Miesiąc czerwiec liturgicznie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane są od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W najbliższą środę o godz. 19.00 będzie spotkanie wszystkich dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św. Dzieci przeżywać będą rocznicę I Komunii w najbliższą niedziele podczas Mszy św. o godz. 11.00.

5. W najbliższy czwartek 7 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą chcemy połączyć z przypadającą 85 rocznicą I Zjazdu Eucharystycznego w Inowrocławiu (25 – 26 VI 1927). Uczcimy Chrystusa obecnego w Sakramencie Chleba. W naszej parafii Msze św. będą celebrowane o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. Ogólnoinowrocławska procesja Bożego Ciała zostanie poprzedzona Mszą św. o godz.: 11:00 w kościele pw. Zwiastowania NMP, którą sprawował będzie Ks. Abp Józef Kowalczyk, Prymas Polski. Po Mszy św. wyruszy procesja miejska gromadząca wiernych wszystkich Parafii i przejdzie ulicami upamiętniającymi I Zjazd Eucharystyczny: ul. Bp. Laubitza, Dworcowa (9 – 1), Królowej Jadwigi, Plac Teatralny – zakończenie przy Instytucie Kard. J. Glempa

6. Zapraszamy parafian do udziału w Oktawie Bożego Ciała w Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w kościele, po której codziennie będzie procesja eucharystyczna na zewnątrz kościoła; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Próba sypania kwiatków będzie w najbliższy wtorek o godz. 17.00 – zachęcamy wszystkie dziewczynki, zarówno chodzące do przedszkola jak i do szkoły podstawowej.

7. Zebranie Wspólnot Różańcowych, członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich będzie za tydzień w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00. 8. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie spotkanie dla emerytów i rencistów, którzy chcą skorzystać z możliwości tańszego kupowania lekarstw.

9. Ci, którzy zapisali się na lipcowe wyjazdy do Karpacza i nad morze proszeni są w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty.

10. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, będziemy zbierać ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także, kto jeszcze nie nabył, nasze pismo parafialne Płomień Ducha”.

12. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Łucję Rydzińską i Krystynę Sendor. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.