VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 13.05.2012 R.

1. W dniu dzisiejszym młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania podczas Mszy św. o godz. 12.30, którego udzieli Ks. Arcybiskup Tomasz Peta. Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży za dar dla parafii w postaci kapłańskich komży i stół, także za dekoracje kościoła.

2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich parafian i gości na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.30. Najpierw przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zaśpiewamy litanię do Matki Bożej a następnie wyruszymy z procesją fatimską ulicami naszego osiedla odmawiając różaniec; prosimy na to nabożeństw przynieść świece. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na to nabożeństwo, szczególnie zaś młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania oraz ich rodziny

3. Za tydzień, w niedzielę, obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa. W naszej parafii 88 dzieci przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. W związku z Pierwszą Komunią Św. osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi, prosimy, aby przyszły na Mszę św. w innych godzinach. Za tydzień w niedzielę ogólno parafialne nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin będzie o godz. 15.30. Sakrament pokuty i pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych ich rodziców i chrzestnych będzie w sobotę 19 maja od godz. 9.30 do 11.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy św. o godz. 18.00 w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. 27 maja przeżywać będziemy odpust parafialny w połączeniu z Festynem Parafialnym. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 przez Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Od godz. 14.00 na ulicy Ks. Ziarniaka, rozpocznie się festyn rodzinny: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaś na scenie występy zespołów muzycznych. Na placu przykościelnym będą stoiska ze swojskim jadłem, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska z jedzeniem i pieczonym przez parafianki ciastem; loteria fantowa – każdy los wygrywa. Główną nagrodą loterii będzie dziewięciodniowa wycieczka do Włoch. Zapraszamy osoby prywatne i firmy do pomocy w zorganizowaniu festynu; można pomóc materialnie lub przynosząc różne przedmioty, które mogłyby być nagrodami w loterii fantowej. Razem zorganizujmy święto naszej parafii.

6. 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Lednicy. Szczegóły u Ks. Huberta. Gimnazjum Katolickie organizuje w czasie wakacji letni obóz języka włoskiego i hiszpańskiego. Szczegóły na wywieszonych plakatach.

7. W czwartek 17 maja o godz. 18.30 w sali konferencyjnej będzie spotkanie wszystkich wyjeżdżających na parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych, także na lipcową wycieczkę do Karpacza.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii. W modlitwie polecamy wszystkich darczyńców i tych, którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o nasz kościół i naszą parafię.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki. 10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Kazimierza Królaka, Edwarda Murantego, Mieczysława Wojciechowskiego i Jerzego Siemiątkowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.