V NIEDZIELA WIELKANOCNA 6.05.2012 R.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy św. o godz. 18.00 w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2. Za tydzień w niedzielę 13 maja Ks. Arcybiskup Tomasz Peta udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.30 – w modlitwie polecamy kandydatów do przyjęcia tego sakramentu oraz ich rodziny. Spowiedź dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania, ich rodziców i świadków będzie w najbliższy czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W związku z bierzmowaniem, prosimy parafian nie związanych z osobami bierzmowanymi o przyjście na Msze św. niedzielną w innych godzinach.

3. W przyszłą niedzielę 13 maja wspominamy Matkę Bożą fatimską; także jest to rocznica zamachu na życie błogosławionego Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 20.30 – prosimy przynieść na to nabożeństwo świecie. Po odśpiewaniu Litanii pójdziemy procesją fatimską ulicami naszego osiedla – wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Wyjątkowo w tym miesiącu katecheza dla dorosłych będzie w środę 9 maja o godz. 19.00 w sali konferencyjnych. Dorosłych pragnących intelektualnie pogłębić swoją wiarę zapraszamy na tę katechezę.

5. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie 20 maja. W najbliższy wtorek dzieci będą miały spotkanie organizacyjne o godz. 16.45. Comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych i Stowarzyszenia Wspierania Powołań będzie za tydzień w niedziele po Mszy sw. o godz. 8.00.

6. 27 maja przeżywać będziemy odpust parafialny w połączeniu z Festynem Parafialnym. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 przez Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Od godz. 14.00 na ulicy Ks. Ziarniaka, która zostanie zamknięta dla ruchu, rozpocznie się festyn rodzinny: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaś na scenie występy zespołów muzycznych. Na placu przykościelnym będą stoiska ze swojskim jadłem, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska z jedzeniem i pieczonym przez parafianki ciastem. Całość zakończy koncert muzyki cygańskiej w wykonaniu syna Don Vasyla – zespół Dziani. Już dzisiaj zapraszamy osoby prywatne i firmy do pomocy w zorganizowaniu festynu; można pomóc materialnie lub przynosząc różne przedmioty, które mogłyby być nagrodami w loterii fantowej. Razem zorganizujmy święto naszej parafii i zaprośmy nasze rodziny i znajomych na Mszę św. odpustową oraz festyn.

7. 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Lednicy. Szczegóły u Ks. Huberta.

8. Emeryci zapisani na czerwcowy wyjazd nad morze proszeni są w tym tygodniu o dokonanie przedpłaty, mamy jeszcze kilka miejsc wolnych na wycieczkę do Karpacza i pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Szczegóły w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne parafii. Dziękujemy wszystkim składającym wyższe ofiary na ten cel.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki.

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Zenona Musiała, Cecylię Szaruga, Władysławę Procyk, Jerzego Kopeć, Leokadię Kopeć, Adama Zdrojewskiego i Andrzeja Jakubowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.