UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA JEZUSA CHRYSTUSA 20.05.2012 R.

1. W dniu dzisiejszym dzieci z klas II przyjmą I Komunię Św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar dla parafii w postaci sześciu ornatów mszalnych koloru białego i czerwonego. Zapraszamy parafian i gości na ogólno parafialne nabożeństwo majowe z udziałem dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodzin o godz. 15.30. Dla dzieci pierwszokomunijnych rozpoczyna się biały tydzień – od poniedziałku dzieci przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 w białych szatach liturgicznych. W związku z białym tygodniem Msze św. o godz. 18.00 będą sprawowane w kościele.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odbywają się od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 20.30, w środy po Mszy św. o godz. 18.00. W tym tygodniu, w czwartek 24 maja, we wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych nabożeństwo majowe będzie nie w kościele, a przy figurze Matki Bożej pod tym właśnie tytułem w Marulewach o godz. 19.15. Po nabożeństwie mieszkańcy Marulew zapraszają wszystkich parafian na słodki poczęstunek.

3. 27 maja przeżywać będziemy odpust parafialny w połączeniu z Festynem. W wigilię uroczystości Zesłania, czyli w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy przeplatane pieśniami o uzdrowienie i wylanie darów Ducha Św. O godz. 20.30 zapraszamy parafian i gości na nabożeństwo majowe. W niedzielę Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30 i 11.00- nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 przez Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego; w czasie Mszy św. grać będzie orkiestra dęta Solino. Od godz. 14.00 na ulicy Ks. Ziarniaka, rozpocznie się festyn rodzinny: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaś na scenie występy zespołów muzycznych: koncert zespołu Propaganda Dei, Jakuba Szyperskiego, inowrocławskiego zespołu Kropla, gwiazdą wieczoru będzie koncert Dzianiego i Cygańskich Gwiazd. Na placu przykościelnym będą stoiska ze swojskim jadłem, przysmaki z grilla, grochówka, wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska z jedzeniem i pieczonym przez parafianki ciastem, wystawy sprzętu motoryzacyjnego; loteria fantowa – każdy los wygrywa. Główną nagrodą loterii będzie dziewięciodniowa wycieczka do Włoch, rower i inne atrakcje. Zapraszamy osoby prywatne i firmy do pomocy w zorganizowaniu festynu; można pomóc materialnie lub przynosząc różne przedmioty, które mogłyby być nagrodami w loterii. Bardzo prosimy parafianki o upieczenie ciasta i przyniesienie go w niedzielę do biura parafialnego. Dziękujemy tym, którzy już nam pomogli oraz tym, którzy objęli patronatem nasz festyn, między innymi panu prezydentowi miasta Inowrocławia.

4. 2 czerwca odbędzie się spotkanie młodych na Lednicy. Szczegóły u Ks. Huberta. Gimnazjum Katolickie organizuje w czasie wakacji letni obóz języka włoskiego i hiszpańskiego. Szczegóły na wywieszonych plakatach.

5. Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu rozpoczęło rekrutację do pierwszych klas na rok szkolny 2012/2013. Egzamin do klasy dwujęzycznej Gimnazjum odbędzie się 24 maja 2012 r o godz. 16:00 w budynku szkoły przy ul.Plebanka 18. Pełna oferta edukacyjna znajduje się na stronie internetowej Szkoły www.demski.edu.pl .

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, natomiast za tydzień wydamy specjalny numer naszego pisma parafialnego Płomień Ducha.

7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Kunegundę Łopacińską, Zdzisława Krzos i Helenę Nita. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu