UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 27.05.2012 R.

1. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego Msze św. w naszej parafii są celebrowane o godz. 8.00, 9.30 oraz suma odpustowa o godz. 11.00 – nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, 16.00 i 18.00. Jutro, w poniedziałek, drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego obchodzimy w kościele święto Maryi – Matki Kościoła. Zapraszamy jutro do udziału w Mszach Św., które będą w kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.

2. Ostatnie dni maja to ostatnie nabożeństwa majowe. Przypominamy, że odbywają się one do czwartku włącznie o godz. 20.30, w środę po Mszy św. o godz. 18.00. W piątek zaczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca 1 czerwca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania i przyjęciu w tym dniu Komunii Św. Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie od godz. 17.00 do 18.00.

4. Pierwsza sobota miesiąca przypada 2 czerwca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy tego dnia począwszy od godz. 8.00.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, także jest to Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na dzieło świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. W najbliższą środę o godz. 19.00 będzie spotkanie wszystkich dzieci, które będą przeżywać rocznicę I Komunii Św.

7. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na Mszę św. odpustową sprawowaną o godz. 11.00 przez Ks. Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego; w czasie Mszy św. grać będzie orkiestra dęta Solino. Od godz. 14.00 na ulicy Ks. Ziarniaka, rozpocznie się festyn rodzinny: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaś na scenie występy zespołów muzycznych: koncert zespołu Propaganda Dei, Jakuba Szyperskiego, inowrocławskiego zespołu Kropla, gwiazdą wieczoru będzie koncert Dzianiego i cygańskich gwiazd. Będą stoiska ze swojskim jadłem, przysmaki z grilla, grochówka, wesołe miasteczko; loteria fantowa – każdy los wygrywa. Główną nagrodą loterii będzie dziewięciodniowa wycieczka do Włoch, rower i inne atrakcje. Będzie można oddać krew oraz zmierzyć ciśnienie czy poziom cukru w punkcie medycznym. Każdy znajdzie dla siebie wiele atrakcji. Niech wczorajsza i dzisiejsza nasza modlitwa, także przeżywana festynowa zabawa jednoczy mieszkańców naszej parafii, także mieszkańców miasta Inowrocławia oraz przybyłych na nasze święto gości. Wszystkim życzymy dobrej zabawy oraz radosnych wrażeń.

8. Gimnazjum i Liceum Katolickie w Inowrocławiu w zbliżającym się roku szkolnym rozpoczyna w klasach pierwszych nauczanie języka hiszpańskiego. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.

9. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć życiu” zaprasza na inowrocławski marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 3 czerwca o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II, który przejdzie do Parku Solankowego, gdzie będzie festyn z okazji Dnia Dziecka.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, wydaliśmy na dzisiejszą uroczystość specjalny numer naszego pisma parafialnego Płomień Ducha, który będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła także na festynie w cenie 3 złote.

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Zofię Skoczypiec i Urszulę Kowalewską. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.