Triduum Sacrum

Wczorajszą Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy w Kościele Święty Czas, który wprowadza nas w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W dalszej części newsa przypominamy plan nabożeństw na najbliższe dni. 

 

 

 

 – WIELKI PIĄTEK – uroczysta liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00: wpierw liturgia słowa z czytaniem męki pańskiej, rozbudowana modlitwa powszechna, adoracja krzyża i Komunia św. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do grobu pańskiego i adoracja Chrystusa w grobie według następującego porządki:

Najpierw zaśpiewamy trzy części Gorzkich Żali – poprowadzi p. organista

Od 20.15 – do 21.00 adorują Chrystusa dzieci – poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

Od 21.00 – do 22.00 – adoracja młodzieży – poprowadzą lektorzy i piesi pielgrzymi

Od 22.00 – do 23.00 – adoracja kobiet – poprowadzą kobiety ze wszystkich wspólnot

Od 23.00 – do 24.00 – adoracja mężczyzn – poprowadzą szafarze Komunii Św., panowie z Rady i mężczyźni Różańca

Od 24.00 przez całą noc trwać będzie adoracja. Pod chórem zostały wyłożone kartki z godzinami adoracyjnymi w nocy. Bardzo prosimy o zapisanie swoich nazwisk na poszczególne godziny, abyśmy mieli orientację ile osób w nocy będzie adorowało Jezusa w Grobie.

W Wielki Piątek o godz. 8.00 w ciemnicy i w wielka sobotę o godz. 8.00 przy grobie odmówimy jutrznię – chętne osoby zapraszamy do modlitwy.

Przypominamy, ze w wielki piątek obowiązuje post ścisły, nie wolno spożywać pokarmów mięsnych, raz wolno najeść się do syta i dwa razy się posilić.

– WIELKA SOBOTA – Pan Jezus leży w grobie: dzień modlitwy i refleksji nad życiem i przemijaniem. W tym dniu, jedynym w roku święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Po modlitwie jutrzni nastąpi poświecenie wody – będziemy ja mogli zabrać do naszych domów. Święcenie pokarmów w kościele, co godzinę, począwszy od godziny 9.00, a skończywszy o godz. 17.00. Poświecenie pokarmów w Marulewach przy kapliczce o godz. 10.00, w Trzaskach w świetlicy o godz. 10.30.

UROCZYSTA LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ Z PROCESJA REZUREKCYJNĄ będzie o godz. 21.00. Najpierw przed kościołem nastąpi poświecenie ognia i paschału, następnie po powrocie z kościoła następuje śpiew orędzia wielkanocnego i liturgia słowa zakończona Ewangelią o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Po homilii odśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych, będzie błogosławieństwo wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Modlitwie Powszechnej następuje Liturgia Eucharystyczna. Po Mszy św. procesja zmartwychwstania ulicami naszego osiedla. W tym roku przejdziemy ulicą Ziarniaka, Czarneckiego, Krzywoustego i Jagiellońską. Po powrocie do świątyni odśpiewamy Ciebie Boga wysławiamy i nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Liturgia Nocy Paschalnej jest najważniejszą w ciągu całego roku, stąd powinniśmy wszyscy być na niej obecni. Prosimy na liturgie nocy paschalnej przynieść świece bądź paschaliki.