IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2012 R.

1. IV Niedziela Wielkanocna, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w całym kościele tydzień szczególnej modlitwy w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Modlimy się więc przez cały tydzień o nowe powołania, szczególnie z naszej rodziny parafialnej. Dzisiaj, kiedy w Gnieźnie trwają uroczystości związane ze św. Wojciechem, modlitwa o dar powołań wznoszona jest do Boga przez zasługi świętego Wojciecha – patrona Polski i naszej archidiecezji.

2. W najbliższy wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświecony najpiękniejszej kobiecie – Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich; dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach majowych, które będą sprawowane w naszej parafii codziennie, od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 20.30, jedynie w środy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 sprawowanej w kościele w połączeniu z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zadbajmy o figury i krzyże przydrożne – gromadźmy się na modlitwie przy kapliczce w Marulewach i przy krzyżu w Trzaskach.

3. W najbliższy czwartek obchodzimy w kościele polskim uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszej parafii będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. Pierwszy piątek miesiąca przypada 4 maja. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie od godz. 17.00 do 18.00. W pierwszą sobotę miesiąca 5 maja chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy począwszy od godz. 8.00.

5. Spotkanie młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania wraz ze świadkami będzie w niedzielę 6 maja po Mszy św. o godz. 9.30, zaś spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 11.00.

6. 27 maja przeżywać będziemy odpust parafialny w połączeniu z Festynem Parafialnym. Tak jak w roku ubiegłym będą konkursy i zabawy, zaprosiliśmy różne zespoły muzyczne; szczegóły będziemy podawać w kolejne niedziele. Już dzisiaj zapraszamy osoby prywatne i firmy do pomocy w zorganizowaniu festynu; można pomóc materialnie lub przynosząc różne przedmioty, które mogłyby być nagrodami w loterii fantowej. Razem zorganizujmy święto naszej parafii i zaprośmy nasze rodziny i znajomych na Mszę św. odpustową oraz festyn.

7. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie w środę i piątek od 17.00 do 18.00. 8. Organizujemy w czerwcu wyjazd do Bawarii, w lipcu wycieczkę do Karpacza oraz wyjazd dzieci, młodzieży i rodziców nad morze, zaś we wrześniu pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Jerzego Matuszaka, Helenę Zienkowską, Bogumiła Pietrzaka i Zenona Musiała, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu