III NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2012 R.

1. Pierwszą Komunię Sw. będziemy przeżywać w naszej parafii 20 maja. W tym tygodniu dzieci z klas II będą miały rozmowy z kapłanami i wraz z rodzicami w poniedziałek i czwartek od godz. 16.00. W modlitwie polecamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. i młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2. W najbliższy poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii będzie zebranie zespołu przygotowującego odpust i festyn parafialny.

3. Zapraszamy młodzież do udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce do grobu św. Wojciecha. Dnia 25 kwietnia o 19.00 w kościele Zwiastowania spotkanie wszystkich uczestników. Rozpoczęcie pielgrzymki 26 kwietnia Mszą św. sprawowaną w naszym kościele o godzinie 9.00; dorosłych zapraszamy na pielgrzymkę autokarową, która wyjeżdża o godz. 7.00 w niedzielę 29 kwietnia – mamy jeszcze miejsca wolne.

4. Ponieważ systematycznie ubywa miejsc na wyjazd młodzieży śladami Benedykta XVI do Bawarii prosimy o zgłoszenia wraz z deklaracjami (można je pobrać na stronie parafii) i wpłata zaliczki w wysokości 100 zł do końca kwietnia.

5. Kto jeszcze nie rozliczył się z urzędem podatkowym informujemy, że istnieje możliwość przekazania 1 % na Parafialny Zespół Caritas; szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

6. Organizujemy od 1 do 4 lipca parafialną wycieczkę do Karpacza. Zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii; w lipcu wyjazd dzieci, młodzieży i rodziców nad morze, zaś we wrześniu parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

7. Policja w Inowrocławiu ostrzega przed ludźmi nieuczciwymi, którzy wykorzystują starszych i okradają metodą „na wnuczka”. Prosimy o zachowanie ostrożności. Przy okazji informujemy, że także są tzw. domokrążcy, którzy sprzedają różne towary powołując się, że mają na to zgodę i aprobatę proboszcza – są to zwykli złodzieje i prosimy takie przypadki zgłaszać na policję.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Przypominamy, iż rozwiązane zadania z naszego pisma parafialnego Płomień Ducha można wrzucać do skrzyneczki znajdującej się pod chórem. Losowanie nagród będzie w pierwszą niedzielę maja.

9. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Wandę Wrzeszcz i Henryka Włodczak. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu