II NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2012 R.

1. Cała ekonomia zbawcza, szczególnie zaś wydarzenia paschalne – śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, pozwalają odkrywać oblicze Boga Miłosiernego. Apostołka Miłosierdzia św. siostra Faustyna nie tylko, jeszcze raz, przybliżyła światu Miłosierdziu, ona uczy nas zaufania całym sercem Bożemu Miłosierdziu: Jezu ufam Tobie. Przypominamy, że w naszej parafii w każdy piątek przed wieczorną Mszą św. Adoratorki Serca Pana Jezusa odmawiają Koronkę do Bożego Miłosierdzia; zachęcamy innych parafian do udziału w tej modlitwie.

2. W niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Św. O godz. 18.00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

3. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 w sali konferencyjnej zapraszamy na katechezę dla dorosłych pt. „Dlaczego chrzest jest konieczny do zbawienia”. Zapraszamy.

4. W dniach od 26 do 29 kwietnia odbędzie się coroczna piesza pielgrzymka młodych do grobu świętego Wojciecha w Gnieźnie. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Natomiast dorosłych z naszego dekanatu Inowrocław I zapraszamy na pielgrzymkę autokarową 29 kwietnia, w uroczystość odpustową św. Wojciecha – koszt 15 złotych. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

5. W najbliższą środę o godz. 19.00 na plebanii będzie zebranie członków Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Egzamin dla młodzieży pragnącej przyjąć sakrament bierzmowania będzie: I grupa (nazwiska rozpoczynające się od litery A do L w środę 18 kwietnia od godziny 16.00; pozostali w czwartek także od godz. 16.00.

7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii. Na dzień dzisiejszy z tytułu założenia nowej posadzki na schodach prowadzących do naszego kościoła pozostał nam dług w wysokości około 25 tysięcy złotych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a Pana Boga prosimy by nam błogosławił w tych pracach.

 8. Organizujemy w czerwcu wyjazd młodzieży do Bawarii, w czerwcu wyjazd emerytów i rencistów nad morze do Dźwirzyna, w lipcu wyjazd dzieci, młodzieży i dorosłych nad morze, zaś we wrześniu parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także świąteczne wydanie naszego pisma parafialnego Płomień Ducha.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał z naszej parafii Urszulę Strachanowską, Weronikę Nowaczyk, Ewę Matykiewicz i Zenona Nowakowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu