II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA 9.04.2012 R.

1. W poniedziałek, drugi dzień świąt wielkanocnych, Msze św. będą w naszej parafii tak jak w niedzielę czyli o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Składka zbierana w drugi dzień świąt zostanie przeznaczona, zgodnie z tradycją, na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

2. Zapraszamy do uczestniczenia w Mszach św. w oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, które sprawowane będą w kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00; w środę po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 tradycyjnie odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ze względu na oktawę w najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę, tzw. białą albo przewodnią, obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. W parafii Chrystusa Miłosiernego suma odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00.

4. Bardzo dziękujemy za złożone produkty żywnościowe, chemiczne i zabawki w sklepach Polo, także przy krzyżu w kościele, Bóg zapłać Parafialnemu Zespołowi Caritas za poświęcony czas podczas zbiórek żywności, także młodzieży zwłaszcza z Domu Dziecka. Z złożonych darów Zespół Charytatywny przygotował paczki świąteczne dla rodzin uboższych i osób samotnych.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie wspólnot różańcowych i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii Św.

6. W niedzielę 15 kwietnia wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00

7. W dniach 2-3 maja odbędzie się w Inowrocławiu VIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej; osoby, zwłaszcza młodzi, którzy chcieliby rywalizować w konkursie wiedzy religijnej oraz w różnych dyscyplinach sportowych, proszeni są o zgłoszenie się do Ks. Bogusława.

8. 11 kwietnia o godz. 18.00 w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny będzie odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny, ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

9. Ze względu na święta w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiary na cele renowacyjno – inwestycyjne naszej parafii. Pozostał nam dług w wysokości ok. 25 tys. złotych wynikający z położenia posadzki na schodach, trwają pracę związane z zakładaniem instalacji grzewczych w pomieszczeniach pod kościołem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a Pana Boga prosimy by nam błogosławił w tych pracach.

10. Organizujemy w czerwcu wyjazd młodzieży do Bawarii, w czerwcu wyjazd emerytów i rencistów nad morze do Dźwirzyna, zaś we wrześniu parafialną pielgrzymko – wycieczkę do Włoch. Szczegóły i zapisy w biurze parafialnym lub zakrystii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u ministrantów do nabycia świąteczny numer Przewodnika Katolickiego, także świąteczny miesięcznik dla młodzieży Miłujcie się oraz świąteczne wydanie naszego pisma parafialnego Płomień Ducha..