V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.03.2012 R.

1. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu rekolekcje dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach.

W najbliższy wtorek przeżywać będziemy parafialny dzień sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź św. będzie od godz. 9.30 do 11.00; od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.

W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10.15. Skorzystajmy licznie z sakramentu pokuty, abyśmy mogli Wielki Tydzień rozpocząć w stanie łaski uświecającej – nie odkładajmy tego sakramentu na ostatnie dni przed świętami; nie będzie spowiedzi w czasie świąt wielkanocnych.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 zainicjujemy wspólnotę osób chcących modlić się brewiarzem dla świeckich. Chętne osoby, które chciałyby odmawiać modlitwy brewiarzowe zapraszamy na to spotkanie.

2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszej parafii będą w kościele o godz. 7.00, 8.00. 10.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 chętne osoby będą mogły włączyć się w duchową adopcje dziecka poczętego składając odpowiednie przyrzeczenie.

3. W czwartek o 19.00 zapraszamy na seans filmowy podczas, którego wyświetlany będzie film „Pasja”. Film wyświetlany będzie w sali konferencyjnej.

4. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie tylko po Mszy św. o godz. 8.00 – nie będzie tego nabożeństwa po Mszy św. o godz. 18.00 i o 20.00. Wszystkich parafian jak i mieszkańców naszego miasta zapraszamy na ogólno inowrocławską Drogę Krzyżową, która rozpocznie się o godz. 19.00 sprzed bazyliki pod wezwaniem Imienia NMP i przejdzie ulicami Inowrocławia do kościoła garnizonowego. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi nasza parafia – zachęcamy więc do licznego uczestnictwa i pomocy w jej przeprowadzeniu.

5. W sobotę 31 marca księża wikariusze odwiedzą swoich chorych z posługa sakramentalną; ks. proboszcz odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 1 kwietnia

6. W najbliższą sobotę 31 marca w sklepach Polo przy ulicy Jagiellońskiej i Łokietka, robiąc zakupy będziemy mogli wrzucić do koszy znajdujących się w sklepach produkty żywnościowe i chemiczne jako dla serca dla uboższych na święta Wielkanocne. Zachęcamy do ofiarności, aby radość świat mogła zapanować w każdym domu i w każdej rodzinie.

7. W przyszłą niedzielę tzw. palmową wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach świętych czytanie Męki Pańskiej. Przed Mszą św. o godz. 11.00 zgromadzimy się na parkingu przed kościołem od strony zakrystii z przyniesionymi palmami; nastąpi poświecenie palm i uroczysta procesja z palmami na Eucharystie. Po Mszy św. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą palmę i rozdanie nagród. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny do zrobienia własnoręcznych palm.

8. Spotkanie trzecich klas gimnazjalnych w niedzielę po Mszy św. o godzinie 9.30.

9. Duszpasterstwo młodzieży organizuje pielgrzymkę do Bawarii śladami Benedykta XVI 24 – 28 czerwca; koszt 320 złotych i 25 euro. Szczegóły i zapisy u ks. Huberta.

10. Przy krzyżu znajdującym się w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki, jako dar dla rodzin uboższych i wielodzietnych, także dla osób samotnych.

11. W sobotę 31 marca o godz. 17.00 w parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu będzie sprawowana Msza św. z wprowadzeniem relikwii pierwszego błogosławionego Jana Pawła II.. 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki w cenie 3 i 4 złote mogące służyć do procesji rezurekcyjnej i na stół wielkanocny – zachęcamy do nabycia. 13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Kazimierza Sokołowskiego, Kunegundę Marcjan, Elżbietę Floryszek i Zdzisława Chrustowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.