Ostatnie pożegnanie ks. Tadeusza Kwitowskiego

W sobotę, 24 marca zginął tragicznie ks. Tadeusz Kwitowski. W latach 1999 – 2001 pełnił posługę kapłańską w naszej parafii. Śp. ks. Tadusz urodził się 19 lipca 1966 roku w Bielawie (archidiecezja wrocławska).  1986 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1992 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk abp. Henryka Muszyńskiego.  Oprócz naszej parafii, posługę kapłańską pełnił także w Gnieźnie i Bydgoszczy. Od 2003 roku był ojcem duchownym Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Wcześniej był także Diecezjalnym duszpasterzem Młodzieży. W 2011 prymas Józef Kowalczyk mianował go referentem ds. zakonnych Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Był również członkiem komitetu organizacyjnego Dnia Papieskiego.

 

 Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza Kwitowskiego odbędą się w czwartek, 29 marca. Mszy św. pogrzebowej sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie prymas Polski abp Józef Kowalczyk.