IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2012 R.

1. Rozpoczynamy w naszej parafii czas świętych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i dorosłych. Witamy w naszej parafii rekolekcjonistę – dominikanina ojca Mariusza Woźniaka i życzymy wiele łask Bożych w posłudze głoszenia Bożego Słowa.

Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych będą głoszone nauki rekolekcyjne, także na nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00, na które wszystkich parafian zapraszamy; o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. z nauką rekolekcyjną wszystkie dzieci.

Od poniedziałku do środy włącznie będą spotkania rekolekcyjne dla wszystkich dzieci naszej parafii według następującego porządki: dzieci z klas od I do III zapraszamy na godz. 8.30, zaś dzieci klas od IV do VI na godz. 11.15.

Prosimy rodziców, dopilnujcie, aby Wasze dzieci uczestniczyły w rekolekcjach. Dorosłych zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 18.00.

W poniedziałek o godz. 18.00 będzie Msza św. z nauką dla wszystkich rodziców, obowiązkowo dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

We wtorek na godz. 10.00 zapraszamy osoby chore, starsze i cierpiące – w czasie Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 18.00 zapraszamy wszystkie osoby pracujące, szczególnie zaś wszystkie wspólnoty duszpasterskie istniejące w parafii.

Zakończenie rekolekcji w środę Mszą św. o godz. 18.00. Sakrament pokuty i pojednania będzie we wtorek 27 marca; szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.

Tak zaplanujmy czas, aby każdego dnia być na Mszy św. i na nauce rekolekcyjnej. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą ulotki z terminarzem na kolejne dni Wielkiego Postu.

2. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00; dla wszystkich dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież gimnazjalną, starszą i wszystkie osoby pracujące zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, której motywem przewodnim jest hasło: „Siedem kroków do domu”.

3. W czwartek 22 marca o godz. 18.30 zapraszamy parafian do sali konferencyjnej na poetycki wieczór autorski inowrocławianki Teresy Klonowskiej pt. Kościół naszym domem.

4. Podobnie jak w roku ubiegłym ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą, samodzielnie wykonana palmę wielkanocną – zapraszamy do robienia pal dzieci, młodzież i dorosłych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę palmową 1 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Czas Wielkiego Postu jest czasem czynienia miłości. Podobnie jak w roku ubiegłym, przy krzyżu znajdującym się w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych i wielodzietnych, także dla osób samotnych.

6. Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły podstawowej mieszczącej się przy parafii św. Jadwigi Królowej. Bliższe informacje w Sekretariacie Szkoły.

7. Liceum i Gimnazjum Katolickie zaprasza na Drzwi Otwarte w sobotę 24 marca od godz. 9.00 do 14.00.

8. W sobotę 31 marca o godz. 17.00 w parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu będzie sprawowana Msza św. z wprowadzeniem relikwii pierwszego stopnia błogosławionego Jana Pawła II. Zachęcamy do uczestnictwa.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, także nowy numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki w cenie 3 i 4 złote mogące służyć do procesji rezurekcyjnej i na stół wielkanocny – zachęcamy do nabycia.

10. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Halinę Kołodziejską, Irenę Szajer, Andrzeja Jaździewskiego i Ireneusza Bilak. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.