III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2012 R

1. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 8.00; dla wszystkich dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież gimnazjalną, starszą i wszystkie osoby pracujące zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, której motywem przewodnim jest hasło: „Siedem kroków do domu”.

2. Od jutra, tj. od poniedziałku trwać będą rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół gimnazjalnych. Klasy III przychodzą do kościoła na nauki rekolekcyjne o godz. 8.30, zaś klasy I i II o godz. 10.00. Bardzo prosimy rodziców, dopilnujcie, aby wasze dzieci uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych.

3. Za tydzień, od IV niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje dla dzieci i dorosłych. Rekolekcje poprowadzi dominikanin ojciec Mariusz Woźniak, który od kilku lat pracuje duszpastersko na Białorusi i Ukrainie. W niedzielę na wszystkich Mszach świętych także nabożeństwie Gorzkich Żali będzie nauka dla dorosłych, natomiast o godz. 11.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną zapraszamy wszystkie dzieci. Ofiary zbierane podczas rekolekcji będą przeznaczone na ojca rekolekcjonistę.

 4. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone zostaną na dekorację kościoła i zakup kwiatów do grobu pańskiego.

5. W najbliższy wtorek, drugi miesiąca, zapraszamy o godz. 19.00 do sali konferencyjnej na katechezę dla dorosłych; temat najbliższej katechezy brzmi: Msza święta – dar i tajemnica.

6. Zaliczanie sakramentu pokuty i pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych będzie 15 i 22 marca od godz. 17.00 do 18.00 w kaplicy.

7. Katecheza przedmałżeńska dla młodzieży ponadgimnazjalnej będzie: dla klas I i II w środę po wieczornej Mszy św., zaś dla uczniów III klas w niedzielę poi Mszy św. o godz. 18.00.

8. Czas Wielkiego Postu jest czasem czynienia miłości. Podobnie jak w roku ubiegłym, przy krzyżu znajdującym się w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych i wielodzietnych, także dla osób samotnych.

 9. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na spłatę zadłużeń wynikających z położenia posadzki na schodach prowadzących do kościoła i do zakrystii. Na dzień dzisiejszy pozostał nam dług ok. 35 tysięcy złotych. W minionych tygodniach założyliśmy także nową posadzkę na schodach prowadzących z dolnej kondygnacji do kościoła i na chór. Niech dobry Bóg błogosławi nam w tych pracach, a wszystkim dobroczyńcom składamy Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u lektorów przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego. Z radością wydaliśmy kolejny, wielkopostny numer naszej gazety parafialnej Płomień Ducha, którą w cenie 3 złote będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła – zachęcamy do lektury

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Jana Bieńkowskkiego, Józefa Grobelskiego i Kazimierza Murawskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.