II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4.03.2012 R.

1. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawowane są w piątki: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00; dla wszystkich dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież gimnazjalną, starszą i wszystkie osoby pracujące zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00, której motywem przewodnim jest hasło: „Siedem kroków do domu”. Przygotowujemy się do rekolekcji wielkopostnych: dla młodzieży gimnazjalnej rozpoczną się za tydzień, zaś dla dzieci i dorosłych za dwa tygodnie.

2. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone zostaną na dekorację kościoła i zakup kwiatów do grobu pańskiego.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie comiesięczne zebranie członków Żywego Różańca oraz Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich.

4. Spotkanie uczniów klas III gimnazjalnych i starszej młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania będzie w poniedziałek o godz. 17.00.

5. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami będzie w najbliższy piątek po Mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 18.00.

6. Czas Wielkiego Postu jest czasem czynienia miłości. Podobnie jak w roku ubiegłym, przy krzyżu znajdującym się w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych i wielodzietnych, także dla osób samotnych.

7. Druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy i wsparcia materialnego na dzieła misyjne kościoła. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

8. Parafia św. Józefa w Inowrocławiu zaprasza na Mszę św. 15 marca o godz. 18.30 połączoną z koncertem uwielbienia w wykonaniu inowrocławskich muzyków związanych ze sceną muzyki chrześcijańskiej oraz Wspólnotą Koinonia Jan Chrzciciel.

9. W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca będziemy zbierać ofiary na spłatę zadłużeń wynikających z położenia posadzki granitowej na schodach prowadzących do naszego kościoła i do zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u lektorów przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, do każdego numeru dołączony jest dodatek liturgiczny dotyczący przeżywania kolejnych dni Wielkiego Postu.

11. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Kazimierza Nawrot i Eugenię Głazowską. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.