VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2012 R.

1. W poniedziałek, 20 lutego przeżywać będziemy w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8.00 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy i trwać będzie do godz. 18.00. Bardzo prosimy parafian, aby chociaż na kilka minut przyjść i adorować Pana Jezusa przedstawiając jednocześnie intencje osobiste, naszych rodzin i naszej parafii.

2. W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy w całym kościele okres Wielkiego Postu. Niech w tym czasie więcej będzie w naszym życiu modlitwy oraz uczynków pokutnych; zachęcamy do podjęcia konkretnych postanowień wielkopostnych. W Środę Popielcową Msze św. w naszej parafii będą sprawowane w kościele o godzinie 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.00 – zapraszamy wszystkich parafian do udziału w Mszach świętych celebrowanych tego dnia. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia i posypania głów popiołem na znak kruchości ludzkiego życia a także symbol podjęcia przez każdego z nas drogi nawrócenia, by jeszcze bardziej zjednoczyć się z Jezusem Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, nie wolno spożywać pokarmów mięsnych, raz tylko w tym dniu wolno najeść się do syta i dwa razy się posilić.

3. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W najbliższy piątek po raz pierwszy w tegorocznym Wielkim Poście sprawowane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00; dla wszystkich dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00. Młodzież gimnazjalną, starszą i wszystkie osoby pracujące zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00; wszystkie Msze św. w piątki Wielkiego Postu sprawowane będą w kościele. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będzie za tydzień w niedzielę o godz. 17.00.

4. Zapraszamy parafian do udziału w katechezach neokatechumenalnych, które głoszone są w naszej parafii w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30 w kaplicy.

5. W czasie ferii zimowych biuro parafialne czynne jest w poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 i w sobotę od godz. 11.00 do 12.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u lektorów przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, do każdego numeru dołączona jest płyta z naukami rekolekcyjnymi a także dodatek liturgiczny dotyczący przeżywania pierwszych dni Wielkiego Postu.

7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Zygmunta Sikorskiego, Zofię Śmierz i Henryka Żbikowskiego. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.