I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.02.2012 R.

1. W miniona środę, zwaną Środą Popielcową rozpoczęliśmy w całym kościele zbawienny okres Wielkiego Postu; na znak pokuty i nawrócenia przyjęliśmy popiół na nasze głowy. Niech w tym czasie więcej będzie w naszym życiu modlitwy, wewnętrznego postu i uczynków miłości.

2. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej sprawowane są w piątki: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00; dla wszystkich dzieci wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 18.00; po nabożeństwie dzieci otrzymują obrazki, które należy wkleić do zeszytu od katechezy. Młodzież gimnazjalną, starszą i wszystkie osoby pracujące zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 20.00; nabożeństwa Drogi krzyżowej przygotowywane są przez duszpasterstwo młodzieży. W tym roku, który przypomina nam, że kościół jest naszym domem, odbywać się będą one pod hasłem: „Siedem kroków do domu”.

3. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym głoszonym w tym roku przez księdza Bogusława w niedzielę o godz. 17.00. Ofiary zbierane podczas nabożeństwa przeznaczone zostaną na dekorację kościoła i zakup kwiatów do grobu pańskiego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci i dorosłych będzie w czwartek 1 marca od godz. 17.00 do 18.00; spowiedź dla gimnazjalistów i dorosłych w piątek 2 marca od godz. 17.00 do 18.00.

5. Pierwsza sobota miesiąca przypada 3 marca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00; ks. proboszcz swoich chorych odwiedzi w poniedziałek 5 marca także od godz. 8.00.

6. Za tydzień , w niedzielę, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.

7. Zapraszamy parafian do udziału w katechezach neokatechumenalnych, które głoszone są w naszej parafii w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30 w kaplicy.

8. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00 oraz w soboty od godz. 11.00 do 12.00.

9. Czas Wielkiego Postu jest czasem czynienia miłości. Podobnie jak w roku ubiegłym, przy krzyżu znajdującym się w kościele można składać artykuły spożywcze, chemiczne i zabawki. Z tych darów serca Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki świąteczne dla rodzin uboższych i wielodzietnych, także dla osób samotnych.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary – przysłowiową złotówkę, na zakup urządzeń i wyposażenia kuchni znajdującej się przy sali konferencyjnej. Za każdy dar serca dziękujemy.

11. W poniedziałek 27 lutego o godz. 15.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych z możliwością bezpłatnych zabiegów. Przy wyjściu z kościoła znajdują się druki zaproszeń.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej; u lektorów przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, do każdego numeru dołączony jest dodatek liturgiczny dotyczący przeżywania kolejnych dni Wielkiego Postu.

13. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie Bronisławę Diczkaniec, Bernarda Prusaka i Salomeę Wójcik. Wszystkich wiernych zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.