W tym tygodniu pierwsze dni miesiąca: nabożeństwa z tym związane po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00 (oprócz środy popielcowej i piątku). W poniedziałek nabożeństwo do Ducha Świętego.
W poniedziałek na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy zakrystii.
We wtorek Litania do św. Brata Alberta.
W czwartek – za wstawiennictwem bł. kapłanów męczenników Jerzego Popiełuszki i Mariana Skrzypczaka – nabożeństwo o liczne i święte powołania kapłańskie, misyjne i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla już powołanych. W ostatnim czasie, w podobnej formie jak gablotka do relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, została wykonana gablotka do relikwii bł. ks. Mariana Skrzypczaka. W minionym tygodniu została także wmurowana okolicznościowa tablica, informująca o relikwiach obu kapłanów męczenników. Przed relikwiarzami, w trochę innej formie niż przed Michałem Archaniołem, został postawiony także świecznik ofiarniczy, gdzie można zapalać świece w tych intencjach, które chcemy za Ich wstawiennictwem zanosić do Pana Boga. Ofiary można wrzucać do skarbonek, które znajdują się przy tych świecznikach.
W pierwszy piątek miesiąca, ze względu na Drogi Krzyżowe, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 18.00. Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej od godziny 16.30.
W środę, 5. marca, przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Na znak pokuty tego dnia przyjmujemy popiół na nasze głowy. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godzinie: 9.00, 11.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Post ścisły polega na tym, że wolno najeść się jeden raz do syta, a dwa razy lekko się posilić. Prawem o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związane natomiast osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, W Środę Popielcową nie ma dyspensy od tych obowiązków.
Przypominamy o bardzo ważnym uczynku chrześcijańskim, jakim jest jałmużna wielkopostna. W kaplicy całodziennej adoracji i w kościele można składać ofiary do skarbonek św. Antoniego dla potrzebujących.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– Drogi Krzyżowe w piątki: po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00;
– Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 16.00
(ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczone będą na
kwiaty i budowę Grobu Pańskiego).
Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Ewę Gołębiewską, Zofię Nowakowską, Pelagię Wawrowską, Magdalenę Szulc, Czesława Banaszaka, Józefa Kasprzyka, Ryszarda Kwiatkowskiego oraz Stanisława Białeckiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
W Środę Popielcową oraz we wszystkie piątki i soboty Wielkiego Postu wszystkie Msze św. będą w kościele.
Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8. na spotkanie we wtorek 4. marca: o godzinie 18:00 Msza św. a po niej spotkanie w sali konferencyjnej. Kandydatów z klas I. szkół średnich w środę popielcową 5. marca: o godzinie 18.00 Msza św. z posypaniem głów popiołem a po niej spotkanie w sali konferencyjnej.
W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – zbiórka inwestycyjna na cele parafialne. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
Biblioteka Parafialna czynna będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. przedpołudniowych.