- Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godzinie 16.00.
- W Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00. Z tego powodu w Wielkim Tygodniu wszystkie Msze św. będą w kościele. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Święta okazji do spowiedzi św. nie będzie.
- W I. poniedziałek miesiąca po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godzinie 17.00 nabożeństwo do Ducha Świętego. Na Mszy św. o godzinie 18.00 będziemy się modlić za zmarłe żony i zmarłych mężów, polecanych przez parafian. Imiona i nazwiska zmarłych współmałżonków oraz ofiary mszalne można składać przede Mszą do koszyczka wystawionego przy zakrystii.
- W I. wtorek miesiąca po Mszy św. o godzinie 8.00 i 17.00 Litania do św. Brata Alberta.
- Rozpoczynamy najważniejszy tydzień dla naszej wiary. Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne są najważniejszymi dniami dla człowieka wierzącego.
- W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii – w Katedrze w Gnieźnie o godzinie 10.00 Msza św. Krzyżma.
W naszej Parafii Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która będzie w kaplicy i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- W Wielki Piątek – dzień męki Chrystusa – możliwość adoracji Chrystusa w Ciemnicy od godziny 7.00.
Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i oddania mu czci można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godziny 22.00.
Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.
W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby pełnoletnie, czyli te, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. W Wielki Piątek nie ma możliwości uzyskania dyspensy od tych obowiązków.
- W Wielką Sobotę możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 7.00.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w kościele co godzinę (o pełnych godzinach) od godziny 10.00 do 16.00; w Marulewach przy figurze o godzinie 10.00, w Trzaskach w świetlicy o godzinie 10.30.
Ofiary składane w trakcie poświęceń pokarmów przeznaczone zostaną na cele inwestycyjne parafii.
- Parafialny Zespół Caritas w Wielką Sobotę przy poświęceniu pokarmów będzie rozprowadzał świeże chlebki na stół wielkanocny oraz świece. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla potrzebujących naszej Parafii. Za wszelkie ofiary składane do puszek w kaplicy i w kościele, za świece oraz za chlebki wielkanocne składamy serdeczne Bóg zapłać!
- Wielka Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godzinie 20.00. Na liturgię zapraszamy ze świecami. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
- Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie: 7.00 – Msza św. Rezurekcyjna, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00; nie ma Mszy św. o godzinie 8.00.
W II. Święto Msze św. tak, jak w każdą niedzielę, o godzinie: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00.
- W Wielkim Tygodniu biuro parafialne czynne jedynie we wtorek od godziny 16.00 do 16.50.
- Biblioteka parafialna oraz składka inwestycyjno-remontowa na potrzeby naszej parafii będą w trzecią niedzielę miesiąca – 16. kwietnia.
- Dzisiaj (niedziela 2 kwietnia) o godzinie 19.30 w amfiteatrze w Kruszwicy Misterium Męki Pańskiej. Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym Misterium i jednocześnie informują, że po jego zakończeniu dla Inowrocławian będzie podstawiony autokar na powrót, bilet 5 zł.
- Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Irenę Wojciechowską, Kazimierza Roszaka, Sylwestra Uławskiego, Bolesława Rybackiego, Jana Kiliszewskiego oraz Feliksa Kunkla. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!